Αποτελέσματα τουρνουά NCAA 2024, παιχνίδια, ενημερώσεις: Παρακολουθήστε ζωντανά τη δράση March Madness του Σαββάτου

Ενώ το Σάββατο συνεχίζεται ο πρώτος γύρος των γυναικών, ξεκινά ο δεύτερος γύρος των ανδρών.

Ενώ οι απογευματινοί αγώνες περιλαμβάνουν κυρίως αγώνες γυναικών, τα βράδια τείνουν προς τους άνδρες. Είτε έτσι είτε αλλιώς, θα είναι άλλη μια φορτωμένη ημέρα του τουρνουά NCAA από την αρχή μέχρι το τέλος.

Εδώ είναι ένας πλήρης οδηγός για να παρακολουθήσετε μια κουραστική μέρα μπάσκετ.

απόγευμα Σαββάτου

Ανδρικό τραπέζι (Ανατολική ανά πάσα στιγμή)

Οχι. 1 North Carolina 85, αρ. 9 Πολιτεία Μίσιγκαν 69

18:10 – Όχι. 2 Πολιτεία της Αϊόβα εναντίον αρ. 7 Πολιτεία Ουάσιγκτον (TNT)

7:10 μ.μ. – όχι. 11 NC State και αρ. 14 Όκλαντ (TBS/TruTV)

8 μ.μ. – όχι. 2 Τενεσί εναντίον Αρ. 7 Τέξας (CBS)

8:40 μ.μ. – όχι. 3 Ιλινόις εναντίον αρ. 11 Duquesne (DNT)

21:40 – όχι. 3 Creighton v. No. 11 Όρεγκον (TBS/TruTV)

Γυναικείο Τραπέζι (Ανατολική ανά πάσα στιγμή)

17:30 – Αρ. 8 Δυτική Βιρτζίνια εναντίον αρ. 9 Πρίνστον (ESPN2)

7 μ.μ. – όχι. 7 Creighton εναντίον αρ. 10 UNLV (ESPNEWS)

READ  Η διαστημική υπηρεσία της Ιαπωνίας λέει ότι η προσγείωση στο φεγγάρι έγινε πολύ γρήγορα και συνετρίβη

7:30 μ.μ. – όχι. 4 Γκονζάγκα εναντίον αρ. 13 UC Irvine (ESPN2)

21:30 – Αρ. 2 UCLA έναντι αρ. 15 Καλιφόρνια Βαπτιστής (ESPN2)

10 μ.μ. – όχι. 5 Γιούτα εναντίον αρ. 12 Πολιτεία Νότιας Ντακότα (ESPNU)

ζω107 ενημερώσεις

• Το Oakland vs. NC State είναι ένα παιχνίδι μίας κατοχής που πηγαίνει στο ημίχρονο.

• Τελικός: Βόρεια Καρολίνα 85, Μίσιγκαν Στέιτ 69

Οι Tar Heels έμοιαζαν με μια συγκροτημένη, έμπειρη ομάδα σε αυτό και δεν έδωσαν ποτέ στους Σπαρτιάτες την ευκαιρία να επιστρέψουν. Ο RJ Davis προηγήθηκε με 20 πόντους, αλλά ο Armando Bagot είχε 18 και ο Harrison Ingram τερμάτισε με 17.

• Οι Hurricanes προχώρησαν σε σύντομο χρονικό διάστημα και πλέον προηγούνται με 45-37 με 11:12 να απομένουν για το δεύτερο ημίχρονο.

• Ο Τζακ Κόλκε έχει το τρίτο του τριπλό παιχνίδι.

• Το Michigan State θα πρέπει τώρα να εργαστεί σκληρά για να επιστρέψει σε αυτό το σημείο.

• Ο Τζακ Κόλκε έριξε άλλο ένα.

• Οι Tar Heels έχουν πλέον τον έλεγχο με λιγότερο από 5 λεπτά για να παίξουν.

• DJ Ο Μπερνς κουνιέται ακόμα εδώ σαν πόιντ γκαρντ.

• Τα τακούνια πίσσας έχουν διάρκεια πάνω από 7 λεπτά.

• Ο Τζακ Κόλκε του Όκλαντ έλεγξε το παιχνίδι και αμέσως χτύπησε ένα τρεϊ.

• Πολιτεία NC vs. Το Όκλαντ βρίσκεται σε εξέλιξη και το Wolfpack πυροδοτεί από την αρχή.

• Οι Tar Heels και οι Spartans επέστρεψαν στο δεύτερο ημίχρονο και η MSU κράτησε το προβάδισμα. Μετά από ένα σερί 10-2 είναι τώρα 48-45.

• Η Πολιτεία της Αϊόβα και η Πολιτεία της Ουάσιγκτον τελείωσαν το ημίχρονο στο 27. Ο Τζέιλεν Γουέλς ηγήθηκε των Cougars με 16 πόντους.

• Και στα δύο μέτωπα, η εγκληματικότητα τώρα αυξάνεται λίγο. Οι Hurricanes το ισοφάρισαν στο 25 λίγο μετά.

• Τελικός: Μισισιπή 67, Μαρκέτ 55

Οι Rebels αποχώρησαν στο τέταρτο τέταρτο. Ο Μάντισον Σκοτ ​​προηγήθηκε όλων των σκόρερ με 20 πόντους.

• Οι Cougars and Cyclones ήταν σε αμυντική μάχη νωρίς στην Ομάχα. Με 6 λεπτά να απομένουν για το πρώτο ημίχρονο, οι Cougars κράτησαν ένα ελαφρύ προβάδισμα 16-15.